Protezy stałe i ruchome- co wybrać - O stomatologii

Może zdarzyć się, że w konsekwencji nieszczęśliwego upadku stracimy ząb. Na szczęście w dobie nowoczesnej stomatologii da się go bez problemu zastąpić protezą- protezy zębowe jastrzębie.

Protetyka- metody i możliwości

Przy leczeniu protetycznym dużą role gra ilość zębów do uzupełnien

Protezy stałe i ruchome- co wybrać - O stomatologii protezy zębowe jastrzębie
ia oraz zasobność portfela pacjenta. Od tego ile chcemy przeznaczyć na takie leczenie...zależeć będzie rodzaj użytego materiału, oczywiście im droższy, tym bardziej trwały. Doświadczony protetyk zaproponuje nam najkorzystniejszą dla nas i naszego zdrowia opcję uzupełnienia ubytków w uzębieniu. Warto więc wybrać się do sprawdzonego i polecanego gabinety zajmującego się protetyką- jest to temat na którym nie warto być zanadto oszczędnym, ponieważ jest to decyzja na całe życie.


Nowoczesne znieczulenia w gabinetach dentystycznych

Leczenie zębów u dentysty może kojarzyć się z nieprzyjemnym i specyficznym bólem, jednak z pomocą nowoczesnych środków znieczulających można te odczucia zminimalizować, a nawet zniwelować. Coraz więcej gabinetów dentystycznych zaopatruje się w coraz nowocześniejsze metody znieczulania miejscowego, a nawet ogólnego. Jeżeli jesteśmy wyjątkowo wrażliwi, albo mamy do wykonania skomplikowany zabieg warto wybrać się do gabinetu, który oferuje znieczulenie ogólne- czyli narkozę.


Protetyka

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna