Co robić aby mieć bielsze zęby? - O stomatologii

Wybielanie cieszyn

I właśnie dlatego nie należy bać

Usuwanie zębów to coś,co przeraża chyba każdego człowieka. Ale to tylko dlatego, że wciąż krążą różne stereotypy na temat leczenia stomatologicznego. Tymczasem dentysta to lekarz, który wcale nie przynosi pacjentowi bólu. Wręcz prze

Co robić aby mieć bielsze zęby? - O stomatologii Wybielanie cieszyn
ciwnie, chroni go przed nim, a wielokrotnie też i od niego skutecznie uwalnia.
Współcześnie stomatologia stara się ograniczać usuwanie zębów. W sytuacjach zaawansowanej choroby miazgi na pierwszy plan wysuwa się endodoncja. Leczenie kanałowe pozwoliło wiele zębów uchronić właśnie przed usunięciem. Ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Są sytuacje, gdy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie ekstrakcja. Wówczas też lekarz może zalecić w późniejszym czasie uzupełnienie ubytków poprzez implanty, czy poprzez protezy. Samo usunięcie bywa jednak konieczne.
A czy zabieg taki jest bolesny? Chociaż może wydawać się nieprawdopodobne, usuwanie zęba, nawet największego nie musi wcale być bolesne. Co więcej, przy dobrym znieczuleniu w ogóle pacjent nie odczuwa bólu. Może czuć, że lekarz ząb poruszył. Może mieć uczucie, że korzeń się wysuwa. Wszystko jednak pozostaje bez jakichkolwiek doznań bólowych. Poza tym dentysta wie, w jaki sposób zadbać o miejsce po ekstrakcji. Rzadko więc po usunięciu pojawiają się jakieś problemy, w tym powikłania. I właśnie dlatego nie należy bać się wizyty u dentysty. O wiele bardziej należy bać się tego, że popsuty ząb będzie poprzez krwiobieg zatruwał bakteriami inne organy czy narządy w organizmie. I przed tym należy się zawsze chronić.


Leczenie nie musi być drogie

Wielu Polaków uważa, że chodzenie do lekarzy jest kosztowne. Wśród najbardziej dochodowych branży znajduje się stomatologia. Czy rzeczywiście dbanie o zęby musi słono kosztować? W rzeczywistości wcale tak nie jest. Wszystko zależy od nas i tego jak dbamy o uzębienie. Ważne są codzienne poranne i wieczorne rytuały, czyli dokładne mycie zębów i nitkowanie. Każdy dentysta może nam pokazać w jaki sposób używać nitki, by cieszyć się zębami wolnymi od ubytków próchnicowych. Tworzą się one szczególnie łatwo pomiędzy dwoma sąsiadującymi zębami, dlatego samo używanie szczoteczki bywa niewystarczające. Obecnie coraz popularniejsze są specjalne urządzenia, które wyrzucają wodę pod ciśnieniem w szczelinę między zębami. Owo urządzenie nazywamy irygatorem. Dzięki odpowiedniemu dbaniu rano i wieczorem o czystość zębów możemy zapobiec próchnicy. Zwykłe leczenie polega na wypełnieniu ubytków materiałem kompozytowym. Jest stosunkowo tanie w porównaniu do leczenia kanałowego. Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się chorobami miazgi i zazwyczaj polega na jej całkowitym usunięciu z komory i kanałów zęba. Leczenie jest bardziej skomplikowane i wymaga wykorzystania dodatkowych materiałów, których celem jest odkażenie wnętrza zęba i szczelne wypełnienie. Zabieg może odbyć się na jednej lub kilku wizytach, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Czasami sytuacją jest bardziej skomplikowana i poza leczeniem kanałowym konieczna jest odbudowa protetyczna. Leczony ząb można pokryć chociażby koroną porcelanową.


Wiele osób przyznaje że zauważyli dużo

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia profilaktyka, jeśli chodzi o zdrowie. Dotyczy to całego naszego organizmu, ale duże znaczenie odgrywają nasze zęby, które są widoczne nie tylko dla nas, ale również dla osób, z którymi rozmawiamy. Część osób posiada duże ubytki, ale boi się iść do dentysty, ponieważ czują lęk przed bólem.

Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach można otrzymać znieczulenie, więc ból nie będzie towarzyszył leczeniu. Dobry dentysta pomoże nam przywrócić zdrowy stan jamy ustnej. Może być to długim procesem, jeśli nie chodziliśmy regularnie na przeglądy i dopuściliśmy do zaniedbań. Stomatologia jednak wciąż się rozwija, dlatego możemy się spodziewać tego, że nawet trudne leczenie zostanie wykonane skutecznie. Przykładem może być endodoncja nazywana leczeniem kanałowym. Wiele zależy od rodzaju zepsutego zęba. Czasem kanałowe leczenie jest bardzo kosztowne, ponieważ dentysta musi użyć skomplikowanych metod. Czasami takie leczenie wykonuje się pod mikroskopem.

Warto pamiętać o tym, żeby regularnie usuwać kamień nazębny u stomatologa. Dzięki temu nasze zęby będą czyste, a pod kamieniem nie będą gromadziły się bakterie. Wiele osób przyznaje, że zauważyli dużo lepsze efekty kiedy regularnie zaczęli szczotkować zęby. Dobrze jest pilnować tego, aby nie trwało to krócej niż dwie minuty. Dużą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne, które bardzo dokładnie pomagają pozbyć się zanieczyszczeń. Pomaga również codzienne nitkowanie.